Ukrzyżowanie Jezusa – Jezus Ezoteryczny

Śmierć Jezusa, śmierć Chrystusa – ezoteryka

Śmierć Chrystusa

W momencie śmierci uwalnia się pewna energia. Co się dzieje, jeśli taka potężna istota duchowa sprowadzona do ciała fizycznego, Chrystus, „umiera” i to w specyficzny sposób?

Specyficzny, bo ludzie w czasach Jezusa byli przywiązywani do krzyża, mięli łamane nogi, ale nie wbijano im gwoździ.

Kiedy Jezus był ukrzyżowany, to gwoździe miał w punktach czakramów – wszystkie czakry mu się otworzyły, był pobudzony czakram serca i cała energia w chwili śmierci wylała się w postaci Miłości.

Ukrzyżowanie Jezusa

Ukrzyżowanie było na skalę globalną – Chrystus oczyścił całą aurę Ziemi i wzbogacił ją w Miłość. Do tego czasu jeśli ktoś nawet chciał się rozwijać, to nie mógł, bo w przenikaniu do wyższych sfer przeszkadzała mu zanieczyszczona aura i chcąc nie chcąc znowu inkarnował na ziemi.

„A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli do Miasta Świętego i ukazali się wielu.” (Mt 27,51-53)

Zasłona powodowała to, że bardzo niewielka grupa ludzi mogła iść w górę; kiedy zasłona zostaje rozdarta – już wszyscy mogą awansować.

„Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej”  (Łk 23,44)

Ezoterycy mówią, że nie nastąpiła żadna ciemność, tylko energia jaka się wtedy uwolniła była po prostu błyskiem światła.

Od tej pory nie są potrzebne żadne wtajemniczenia, gdyż Jezus swoją Miłością oczyścił aurę Ziemi. I wystarczy Miłość, tylko dzięki Miłości możemy być wyzwoleni. Wystarczą dwa przykazania… Taka Miłość automatycznie oczyszcza nasze ciała.

Od tej pory drogą dla nas jest Droga Miłości. A jak ta droga wygląda – Jezus pokazał swoim przykładem, swoim nauczaniem. On chciał nas nauczyć, jaki typ miłości powinniśmy okazywać…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o