Modlitwa Serca – Modlitwa Jezusowa

Modlitwa Serca – Medytacja z mantrą w chrześcijaństwie

Chrześcijaństwo Ezoteryczne

Nie trzeba wyjeżdżać do Tybetu, żeby znaleźć prawdziwie dobre „środki lokomocji” na drodze duchowego rozwoju.

Również w chrześcijaństwie istnieją techniki medytacji, oczyszczania umysłu, pracy z ciałem, z oddechem. Równocześnie powszechna jest tendencja krytykowania tych metod dalekowschodnich, a niekiedy i przedmiotowego traktowania Modlitwy Serca. Wynika to właśnie z wiązaniem jej z metodami niechrześcijańskimi (muzułmański dhikr, hinduska japa-yoga, japońskie nembutsu) i zwracaniem uwagi tylko na to, co zewnętrzne. Zbieżności ‚techniczne’ np. z gestami stosowanymi w jodze, czy w modlitwie tłumaczy się treścią, albo symbolicznym znaczeniem.

Teksty tutaj przedstawione pochodzą z książki „Modlitwa Serca” J.Serr’a, O.Clement’a.

Modlitwa Serca – KOMENTARZE

„opowieści pielgrzyma czytałam mając 16 lat , dziś mam już prawie dwa razy tyle i ciągle na nowo odczytuję i znajduję w modlitwie Jezusowej nowe treści i wartości, dzięki łasce Chrystusa Zbawiciela doskonalimy się nieustannie, u każdego ten proces przebiega odmiennie , tak przecież działa łaska Boża u każdego odmiennie, by móc choć w niewielkim stopniu , po ludzku ogarnąć jej głębie a raczej mieć świadomość o jej nieskończoności. Przy okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składam pozdrowienia i myślę, że poprzez modlitwę serca również tę stronę internetową można wesprzeć, a szczególnie ludzi, którzy z radością serca ja odnajdą. Niech wnosi w życie ludzi światło i nadzieją, niech umacnia i pogłębia wiarę, niech będzie źródłem pokoju najpierw dla każdego z osobna , by mogli kiedyś stanowić jedność we wspólnocie Chrystusowej.
Szczęść Boże.

Iwona

Tak na marginesie, zastanawiam się, dlaczego Chrześcijanizm kładzie taki nacisk na zniżenie człowieka jako grzesznika i istoty nieczystej, nakazując mu m.in. błaganie o zmiłowanie, dar łaski, oddanie życia w ręce Boga i Kościoła, itp., itd. Czy jest to sposób na otwarcie i oczyszczenie serca, czy może metoda kontroli ludzi?

Poza tym świetny artykuł. Medytacja z mantrą pomaga w kontroli i wyciszeniu umysłu, a więc w skupieniu się na naszym wnętrzu.
Pozdrawiam! MrKriss.

Bardzo mądrze powiedziane, szkoda tylko, że tak mało ludzi jest to w stanie zrozumieć. Przecież tak naprawdę jest jeden Bóg, a fakt stosowania takich samych technik zbliżenia się do niego w różnych religiach jest tylko tego potwierdzeniem. Niestety ślepa zazdrość o swoich wyznawców sprawiła, że KK nie chce tego dostrzec, ale trzeba wierzyć, że to się zmieni i modlić się o jedność wszystkich ludzi.
Pozdrawiam z Bogiem, poszukiwacz Prawdy Najwyższej.
Adam S

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o